تبلیغات
وبلاگ جامع اهل بیت - علت طولانی شدن حضور آمریکایی ها در افغانستان و تاخیر در مرگ بن لادن
وبلاگ جامع اهل بیت

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
حرم فلش - کد دعای فرج برای وبلاگ

علت طولانی شدن حضور آمریکایی ها در افغانستان و تاخیر در مرگ بن لادنچند روزیه که از خبر مرگ بن لادن میگذره، اما چند تا  سوال بی جواب باقی می مونه، اول اینکه چطور آمریکا تو این ده سال با این همه تجهیزات نتونسته بن لادن رو بکشه؟ خوب جواب ساده است چون از زنده بودنش بهره میبرده. سوالی که مطرح میشه اینه که چه بهره ای میتونسته ببره؟ خوب برای رسیدن به جواب باید ببینیم که اصلا چرا آمریکا به افغانستان حمله کرده، اگه فکر کنیم واسه دموکراسی و آزادی اومده واقعا ساده لوحانست چراکه میتونستن یه ساله پروژه کشتن بن لادن و از بین بردن القاعده و سپردن افغانستان به مردم رو تکمیل کنن و سربازانشون رو برگردونن به آغوش خانواده هاشون، اما میبینیم که ده ساله که وضع خرابه و اونا موندن، اما چرا آمریکایی ها باید ده سال برای امنیت و آزادی یه کشور تو اون سر دنیا بجنگن کشته بدن و هزینه کنن؟
می خوایم علت حمله آمریکا رو کشف کنیم علت های کوتاه مدت وبلند مدت زیادی وجود دارن علت کوتاه مدت میتونه غارت کشور های مورد حمله آمریکا باشه مثلا وجود طلا تو افغانستان یا نفت تو عراق، این منابع ارزش زیادی تو دنیای امروز دارن ولی با عقل جور در نمیاد که یانکی ها فقط واسه اینا این همه سختی رو به جون خریده باشن. باید هدف های بلند مدت مهمی تو کار باشه. خوب به ذهن من چند مورد خطور میکنه اول اینکه خاور میانه یه منطقه خیلی مهم اعتقادی سیاسی و اقتصادیه. حتی تسلط به همسایه های اونم میتونه امتیاز سیاسی بزرگی واسه هر کشوری باشه، ثانیا با توجه به عقاید فراماسونری و صهیونیستی کشورهای دنیا باید زیر دست یه حکومت واحد جهانی باشه...

برگردیم به این سوال چرا حضور آمریکایی ها تو افغانستان و عراق اینقدر طولانی شده. آمریکایی ها از شیوه تلفیقی استعمار کهن و نو استفاده میکنن. یعنی اول سعی میکنن به طور سیاسی متحدانشون رو در کشورهای مختلف به قدرت برسونن. اگر نتونستن چنین کاری بکنن و یا تاریخ انقضای متحداشون گذشته بود به گزینه نظامی دست می زنن البته فرایند پیچیده ای رو به کار می بندن. وقتی احاطه نظامی به یه کشور پیدا کردن حضورشون رو طولانی میکنن تا بتونن چند استراتژی رو به کار ببندن. اولا این که نهاد هایی رو در اون کشور به وجود میارن که حامی منافع آمریکا باشه. دوما در این مدت تا میتونن زیرساخت های اون کشور رو از بین میبرن و با حضورشون و با استفاده از یک سری مزدور امنیت اون کشور رو از بین میبرن این کار ها باعث ضعف اقتصادی اجتماعی  اون جامه میشه اینطوری اون ها هم میتونن فرهنگشون رو راحت تر تحمیل کنن هم ضعف اقتصادی شاید بتونه مقدمه وابستگی اون کشور ها به غرب باشه. بگذریم شاید حضور طولانی آمریکا در یک کشور بتونه زمینه ساز حضور دائمی سربازان آمریکایی در اون کشور باشه.
و در پایان علت طول کشیدن مرگ بن لادن اینه که سردمداران آمریکا با وجود بن لادن به راحتی میتونستن افکار عمومی داخلی و خارجی رو متقاعد کنن و با این موضوع به حضورشون در افغانستان مشروعیت ببخشن حالا هم که ادعا دارن بن لادن رو کشتن علاوه بر این که می خوان فشار افکار عمومی ناشی از ناکامی در افغانستان رو کم کنن، بلکه انتخاباتی هم در راهه و اوباما برای ادامه حضور در کاخ سفید به محبوبیت نیاز داره. البته کشته شدن بن لادن شاید به معنی خروج از افغانستان نباشه بلکه نشونگر اینه که استراتژی آمریکا چه ناکام و چه موفق وارد فاز جدیدی شده.


درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : احسان علیمحمدی

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان